live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львівському перинатальному центрі допомогли народити і зберегли матку жінці з множинними міомами


фото: Львівський обласний клінічний перинатальний центр
Народився здоровий хлопчик вагою 3150 грамів.

33-річній жінці діагностували вторинне непліддя і міоми великих розмірів. При такому діагнозі вона змогла не просто завагітніти, але й народити здорову дитину. Більше того, лікарям вдалося зберегти їй матку. Про це інформує Львівський обласний клінічний перинатальний центр, передає "Еспресо.Захід".

"До нас потрапила жінка з жіночої консультації на 38 тижні. У жінки це була друга вагітність. Згідно із заключенням УЗД, на задній, передній стінці матки, а також у товщі плаценти були численні вузли. Вони заважали народженню дитини, тому наші лікарі прийняли рішення оперувати жінку. Ситуація небезпечна тим, що під час вагітності збільшується матка і також збільшуються вузли. Міома буває дуже різною. Якщо вона в перешийку, то це дуже складно. Тут потрібен індивідуальний підхід. Пацієнтка у нас була непроста. Спільними зусиллями ми змогли їй допомогти", - розповіла "Еспресо.Захід" директор перинатального центру Марія Малачинська.

Під час операції жінці видалили п'ять вузлів великих розмірів, які заважали народженню дитини. У той самий день їй провели кесарів розтин. Львівські медики прийняли рішення зберегти матку згідно з останніми світовими рекомендаціями. Народився здоровий доношений хлопчик вагою 3150 грамів і зростом у 51 сантиметр.

"Вузли перешкоджали народженню дитини. Ми видалили ті вузли, які можна видалити. За рештою буде спостерігати гінеколог жінки. Вона зможе бути мамою, ми зберегли їй матку. Часто такі операції супроводжуються великими крововтратами, але усі небезпечні моменти і ускладнення ми обійшли, були лише мінімальні крововтрати завдяки сучасній техніці в операційній - коагулятори, які дозволили нам працювати швидко і ефективно. Це не рутинна операція, але ми вже мали кілька таких пацієнток", - розповів хірург, який оперував жінку, Михайло Степанчак.

Операція тривала чотири години. Уже на шосту добу жінку разом з дитиною виписали з перинатального центру у задовільному стані.

  • Нагадаємо, нещодавно у Львові виписали з лікарні найменшу пацієнтку з COVID-19.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

новости партнеров

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать