live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Очікуємо на блокування медійних активностей Шарія та його екстрадицію, – Лозинський


фото: facebook
"П'ята колона" в Україні має відчути, що правоохоронці діятимуть жорстко й активно, але в межах правового поля.

Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" зазначив народний депутат Роман Лозинський.

"Треба не забувати, що, крім збройного конфлікту, який триває на Сході, у нас також відбувається й інформаційна війна з країною-агресором. Тому блокування проросійських каналів Медведчука та заборона акредитації у Верховній Раді їхніх "журналістів" мали б стати початком боротьби проти цієї пропаганди. Те саме має стосуватися і Шарія, який позиціонує свій канал як медіа, а його працівники, мабуть, також мають журналістські посвідчення й акредитацію, проте займаються інформаційною війною проти України. Тому правоохоронці мають зробити всі кроки, щоби справа дійшла до підозри, а далі й до вироку. А його наслідком мало б стати блокування всіх активів, заборона займатися публічною діяльністю і блокування всіх медійних ресурсів, пов’язаних з Шарієм. І, зрештою, арешт та екстрадиція самого Шарія. Щоби українці зрозуміли, що внутрішнього ворога буде ліквідовано, а ті, хто наважується на таку пропаганду, – що їх очікуватиме справедливе покарання", – додав політик.

Щодо наступних кроків, які суспільство очікує від влади і правоохоронних органів, то, на думку пана Лозинського, ними мали б стати відставка керівника офісу президента Андрія Єрмака та блокування ще ряду медіа з проросійською пропагандивною риторикою, зокрема телеканал "Наш".

"Проте наголошую на тому, що доказова база має бути ідеальною, щоби справа не була оскаржена в суді й далі в них не було підстав, спираючись на це, говорити про тиск на свободу слова", – наголосив Роман Лозинський.

Відзначимо, сьогодні СБУ оголосила про підозру у вчиненні злочину Анатолію Шарію. На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Фото: СБУ

Підозру оголошено за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Щодо останньої статті, то мова про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

Як зазначено в повідомленні СБУ, докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України. Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив і подій на Сході країни. Метою було загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК ("Россия 24", "Россия 1"), телеканал міністерства оборони РФ "Звезда" тощо.

Слідство також взяло до уваги неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів у російських ЗМІ.

Наразі тривають слідчі дії, документування обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Шарія.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

 

новости партнеров

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

25 февраля, 2021 четверг

24 февраля, 2021 среда

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать