live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Львів'яни витягнули "…Щасливий квиток"


фото: Ярина Коваль
У серці міста відкрився новий артпростір.

Учора зі спільної фотовиставки "Коронаскоп або Щасливий квиток" киянина Валерія Лещинського та нині львів’ян Дарини й Сашка Балабаїв у фойє Львівської обласної бібліотеки ім. Романа Іваничука відкрили артпростір, про який бібліотека мріяла вже не один місяць. Ідеться про створення у Львові ще одного літературно-мистецького майданчика для творчого спілкування, а також про ще одну можливість введення бібліотеки в активний культурно-мистецький простір, інформує "Еспресо.Захід".

Як розповіла "Еспресо.Захід" директорка бібліотеки Тетяна Пилипець, про такий майданчик у стінах своєї установи вона думала давно. Річ у тому, що в самому центрі міста (а бібліотека розташована на площі Ринок) не дуже багато місць, де не туристи, а власне львів’яни могли б збиратися для тематичного спілкування. Та ще й при каві (а гарячою кавою усі гості відтепер завдячуватимуть видавництву UA Comix, що "зібрало у себе професійних мрійників та мастаків на всі руки, які творять мальописи українською мовою"). Відтак ще одне таке місце у серці Львова відтепер буде. Торік у листопаді в межах фойє бібліотеки з зустрічі з Тарасом Прохаськом стартував літературний простір. І ось зараз мистецький, де виставки змінюватимуть щотри тижні і презентуватимуть фото, графіку й інші види мистецтва. А якщо зважити, що до карантину цю бібліотеку відвідувало не менше тисячі людей в день, то є відтепер шанс не тільки відновити попередні цифри, а й збільшити їх.

Проект "Коронаскоп або Щасливий квиток" з одного боку представляє, як людина реагує на дійсність і сприймає чи не сприймає її в експресивному стані, а з іншого показує, як зміниться наше життя після перемоги над вірусом. А що він буде подоланий і звичний триб буття буде відновлено, автори сумніву не мають.

Як розповіла на відкритті виставки Дарина Балабай, що разом зі своїм чоловіком Сашком Балабаєм уже не вперше презентують Львову цікаві візуальні проєкти, на експозицію "Щасливий квиток" їх надихнула разюча зміна атмосфери міста, коли тут ввели карантин. Порожні площі та вулиці, де ще недавно вирувало життя, нагадували якоюсь мірою навіть апокаліпсис. Однак фотомитці-позитивісти вирішили сконцентрувати свою увагу не на тому, що було і як стало , а на тому, як було і як буде. А що все має свій початок і свій кінець і що людство повернеться до нормального життя, вони не сумніваються. Дійсність, в якій люди не вираховують, "з ким і в якій кількості їм буде безпечно провести час та відсвяткувати свята", той, "де відбуваються галасливі та яскраві події", світ, "що робить наше життя повноцінним та наповненим емоціями" повернеться. Адже після ночі завжди світає.

Використавши у своїх роботах експериментальну техніку для імітації захисного скретч-шару, який зазвичай використовують на лотерейних квитках, Дарина та Сашко Балабаї навіть невіркам кидають промінь надії, і це перетворює їхній проєкт на антистресову пігулку, якої суспільство зараз так потребує.

До слова, настроєво не відстає від них і киянин, засновник "Kyivphotos-Hall 2012" Валерій Лещинський, чиї роботи виходять за межі традиційного образотворчого фотомистецтва і який охоче мандрує чи то підсвідомістю, чи то надсвідомістю своїх героїв, у підсумку ті моменти власних зупинок зібравши у "Коронаскоп", який дозволяє розглянути драстичні моменти, емоції, страхи, відчуття у збільшеному зображенні через призму внутрішнього зору митця.

Варте уваги, що спеціально на відкриття виставки зі столиці приїхала з програмою "Романс для закоханих" бард, поетеса та ведуча новин на Першому каналі Українського радіо Ірина Антонович. Її приємний тембр голосу та музика створили ту атмосферу доступності та тепла, коли всім добре.

Ярина Коваль

Фото Ярини Коваль

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

новости партнеров

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

25 февраля, 2021 четверг

24 февраля, 2021 среда

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать