live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Розчистив сніг і пережив клінічну смерть: львівські медики врятували чоловіка з інфарктом міокарда

Чоловіка уже перевели у палату і він впевнено одужує.

64-річний чоловік вчора зранку півтори години розчищав сніг біля свого будинку. Опісля виїхав в місто у справах. Дорогою львів’янину стало зле і він сам звернувся за допомогою до медиків Львівської обласної клінічної лікарні. Виявилося, у чоловіка стався інфаркт міокарда. Чоловіка встигли врятувати. Про це розповів кардіолог, функціональний діагност ЛОКЛ Володимир Павлюк, передає "Еспресо.Захід".

Про рівень надання високоспеціалізованої допомоги найкраще свідчить хронологія. І це не медичний серіал із-за кордону, а реалії з львівської лікарні. Усього за дві години медики виконали неймовірний комплекс заходів для порятунку чоловіка, який і врятував йому життя.

Отже, о 14:10 год. у чоловіка в авто раптово виник надзвичайно сильний біль за грудиною, який віддавав у руку. Чоловік запанікував і зателефонував товаришу, який працює урологом у ЛОКЛ. Товариш вислухав усі скарги і порекомендував терміново їхати у приймальне відділення обласної лікарні.

О 14:40 чоловік, задихаючись, ледь зайшов у приймальне відділення. Черговий лікар миттєво оцінила критичний стан і тут же вклала його на кушетку. Тут же записали ЕКГ, виявили ознаки гострого задньо-нижнього інфаркту міокарда. Через катетер чоловіку ввели 5000 одиниць гепарину, суміш знеболювальних препаратів і дали таблетку нітрогліцерину. Після цього пацієнта вклали на каталку і завезли в Україно-польський центр серця, який базується на території ЛОКЛ за 3 хв від приймального.

О 14:53 викликали з кардіохірургічного відділення лікаря функціональної діагностики, щоб зробити ЕхоКГ.

О 14:55 лікар функціональної діагностики констатує фібриляцію шлуночків. У пацієнта крутиться голова, за 3 секунди у нього закочуються очі і він втрачає свідомість. Кардіолог вдаряє кулаком пацієнта по грудині. Через 30 секунд виконує дефібриляцію. Пацієнт приходить до тями, відновлюється нормальний синусовий ритм серця із частими шлуночковими екстрасистолами. У цей момент вже налаштований ЕхоКГ апарат, лікар функціональної діагностики діагностує відмінну сумарну систолічну функцію лівого шлуночка,  дискінез усієї нижньої стінки і електричну нестабільність міокарда.

За лічені хвилини о 15:15 год. інвазивний кардіолог починає коронарографію. У такий спосіб медики виявляють субкритичний стеноз правої коронарної артерії і встановлюють стент.

Фото: Володимир Павлюк

А вже о 16:10 год. пацієнта переводять у реанімаційне відділення кардіохірургії.

"У ЛОКЛ працює кваліфікована команда, яка може робити неймовірні речі. У цього пацієнта була клінічна смерть, він казав, що йому страшно вмирати. Ми працювали швидко, бо часу не можна було втрачати. Тут секунда може повністю змінити життя пацієнта. Це був дуже обширний інфаркт, трансморальний. Він міг стати причиною смерті. Якби він потрапив до нас на хвилину пізніше, невідомо, чи ми змогли би йому допомогти. Такі випадки насправді відбуваються у нас частіше. Дякую всій команді, яка спрацювала чітко і точно", - розповів "Еспресо.Захід" кардіолог ЛОКЛ Олег Лещук.

Вчора чоловік переночував у реанімації, а сьогодні його уже перевели в палату. Кажуть медики, що він впевнено одужує.

"Наш пацієнт мав всі шанси померти. Його врятували секунди і можливості команди відділення. За цим стоять великі роки роботи, навчання і правильна організація роботи. Таких епізодів у нашій практиці немало. Коли пацієнта спитали, що він відчував, коли в нього виникло запаморочення, він відповів, що після слів лікаря "готуйте дефібрилятор" наче потрапив у білий туман, який його оточував, зверху була дуже яскрава стеля, а на душі повний спокій. Після цього його збудили", - каже лікар функціональної діагностики ЛОКЛ Володимир Павлюк.

Команда порятунку - лікар приймального відділення Ірина Яремко-Вірт, кардіолог ЛОКЛ Олег Лещук, лікар функціональної діагностики Володимир Павлюк, інвазивний кардіолог центру Мирослав Бубняк, медсестри Україно-польського центру Мирослава Притула, Галина Лаба, Галина Саламаха і Оксана Лабунь.

Медики нагадують, що при схожих симптомах не варто відкладати звернення по допомогу.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 

новости партнеров

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать