live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Педагог із Тернопільщини став переможцем учительського "Оскара"


фото: osvitoria.media (3)
Василь Дяків, який викладає історію, громадянську освіту та основи здоров'я в Заліщицькій державній гімназії, переміг у премії Global Teacher Prize Ukraine.

Про це йдеться на facebook-сторінці Global Teacher Prize Ukraine, передає "Еспресо.Захід".

Церемонія нагородження з червоною доріжкою відбулася 3 жовтня біля Арки Дружби Народів у Києві. Переможець премії – учитель із міста Заліщики Тернопільської області Василь Дяків – окрім 250 тисяч гривень, виборов право поїздки на щорічний освітній форум Global Education & Skills Forum, а також рік безкоштовного навчання від громадської спілки "Освіторія" та призи.

Василь Дяків викладає всесвітню історію, громадянську освіту, історію України й основи здоров'я у Заліщицькій державній гімназії. Має звання заслуженого вчителя України й торік переміг у конкурсі "Учитель року". 59 його учнів є переможцями обласних етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких і реферативних робіт МАН України. Також учні Василя Дяківа беруть участь у конкурсах КВК, дебатах Поппера, інтелектуальних іграх.

Свою професійну мрію Василь Дяків озвучив так:

"Вичавити з педагога раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір. Щоб вільний вчитель став серед дітей та батьків прикладом для наслідування у питанні свободи відповідального вибору. А освітня система створила широкі умови для його реалізації. Для цього необхідно предметно, конкретно, конструктивно співпрацювати з консервативними елементами освітньої системи у реалізації реформ: зменшення кількості предметів, створення практичних (компетентнісних, життєвих) навчальних програм, підвищення соціального статусу педагога, можливості створення індивідуальних освітніх програм тощо. І моя мрія полягає у тому, щоб це все формувалося і розвивалося не тоді, коли я буду пенсіонером, а щоб я ще працював і брав реальну участь у розвитку такої класної освітньої системи)".

Як повідомляє "Освіторія", у фіналі четвертої премії Global Teacher Prize Ukraine змагалися 10 учителів. Окрім Василя Дяківа, члени журі премії обрали фіналістами з майже трьох тисяч учасників таких педагогів:

  • учитель астрономії та інформатики з села Чулаківка Херсонської області Іван Верещака
  • учителька фізичного виховання та хореографії з Києва Анна Домні
  • учителька хімії з Хмельницького Наталія Зима
  • учитель початкових класів із міста Кам'янського Дніпропетровської області Андрій Олійник
  • учителька англійської мови із Сум Вікторія Ломака
  • учитель інформатики з Одеси Олег Пустовойт
  • учителька англійської мови з Маріуполя Людмила Тоцина
  • учитель інформатики з Житомира Микола Тарасюк
  • учитель історії, громадянської освіти й етики з Благовіщенська Кіровоградської області Олександр Чучаєв.

Окрім головного призу, українських учителів відзначили в інших спеціальних номінаціях із призами від партнерів. При цьому серед номінантів були не лише фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2020.

Учителем-новатором 2020 став Іван Верещака, викладач інформатики та астрономії із села Чулаківка Херсонської області.

Найкращою вчителькою громадянської освіти 2020 визнали Лесю Юрчишин, яка навчає дітей столичної Новопечерської школи.

У номінації "Вибір серцем" призи отримали двоє найкращих учителів: Олег Швед, вчитель української мови та літератури у львівському "Охматдиті", та Вікторія Щербакова, вчителька початкових класів із міста Кролевець Сумської області.

Переможцем у номінації "Здійснення мрії" стала вчителька Тетяна Лугіна з міста Яготин на Київщині.

"Я б дуже хотіла, щоб у моєму місті знайшлося місце для активного дозвілля молоді, не в центрі на лавках, а в якомусь мотузковому парку чи на крутому цікавому муніципальному пляжі", – написала Тетяна у своїй анкеті.

Найкращим вчителем фізкультури 2020 став Віталій Мушинський, учитель Судилківського ліцею (село Судилків Хмельницької області)

Найкращим учителем хімії 2020 стала Наталія Зима з Хмельницького, яка працює в Технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура.

У номінації "Вибір українців" переміг Андрій Олійник – учитель початкових класів Андрій Олійник з міста Кам’янське Дніпропетровської області.

Довідково.

Global Teacher Prize Ukraine – щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін, яка покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію заснувала в 2017 році громадська спілка "Освіторія" після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

Global Teacher Prize – це так звана "Нобелівська" премія для вчителів розміром 1 мільйон доларів. 2015 року її заснував арабський мільярдер Санні Варкі і фонд Varkey GEMS Foundation, щоб підкреслити важливість педагогів і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Всё по теме

новости партнеров

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

25 февраля, 2021 четверг

24 февраля, 2021 среда

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать