live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові стартувала програма адаптації учасників бойових дій "Норвегія-Україна"

Протягом трьох місяців фахівці у різних сферах навчатимуть ветеранів російсько-української війни.

Учасники проєкту отримають допомогу з правової та соціально-психологічної адаптації, а також сприяння у працевлаштуванні й організації власного бізнесу.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Нині стартував проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему", що є продовженням проєкту "Україна-Норвегія. "Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їхніх сімей в Україні". Програму реалізували у Національному університеті "Львівська політехніка" ще 2014 року. Впродовж цього часу професійну перепідготовку пройшли понад чотири сотні військових.

Серед тих, хто скористався шансом і змінив своє життя після війни на Сході, – Максим Бугіль. Хлопець успішно працевлаштувався в престижній міжнародній ІТ-фірмі й інтегрувався у післявоєнне життя. До війни працював у колцентрі компанії "Vodafone".

2014 року хлопця застала війна. Протягом року захищав українські кордони на Сході України у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Воював у пекельному Донецькому аеропорту, Авдіївці, промзоні, яка ще на той час не була зайнята окупантами, й у Бахмуті. Про зміну діяльності почав задумуватися, ще перебуваючи на фронті. Проєкт круто повернув життя хлопця.

"Після звільнення зі служби почав шукати різноманітні курси для учасників бойових дій у сфері ІТ. Мені це вдалося, – ділиться враженнями Максим. – Власне програма "Норвегія – Україна" дуже допомогла мені: я навчився створювати сайти і підвищив рівень англійської буквально за кілька місяців. Уже перша моя співбесіда проходила англійською мовою, і я отримав роботу. Такі інтеграційні програми дуже потрібні для ветеранів, оскільки, коли військовий повертається додому, колишні друзі, знайомі не розуміють тебе. А тут є можливість знайти нове коло спілкування, людей, котрі розуміють тебе. Для мене це позитивний досвід".

У Львові проєкт реалізовують на базі Tech StartUp School Львівської політехніки. Одні з організаторів – Міжнародний фонд соціальної адаптації за фінансової підтримки Уряду Королівства Норвегія. Скандинави втілюють цю програму в Україні ще з 1992 року, з часу відкриття Посольства Норвегії в Києві. Відтоді постійно відбувається взаємодія в економічний сфері, в освітніх технологіях, а найбільший проєкт – перепідготовка й соціальна адаптація військовослужбовців, звільнених в запас. Програма вже працює у 18 містах України, а навесні охопить усю країну.

Президент міжнародного фонду Володимир Рубцов у коментарі журналістці "Еспресо.Захід" розповів, що перша частина проекту – перепідготовка, наступна ж – допомога у працевлаштуванні.

"Наша мета – відпрацювати універсальний механізм надання допомоги військовослужбовцям, ветеранам з точки зору отримання освіти, працевлаштування і соціальної адаптації після воєнних дій, – зазначив Володимир Рубцов. – З кожним працює психолог-мотиватор. Програма передбачає повернення військовослужбовців після служби в армії в цивільне життя, щоб ветеран не став тягарем для держави, а навпаки – був перспективним, самодостатнім і впевненим у своїх силах підприємцем, спеціалістом. Усі випускники курсу захищають бізнес-план, який вони самостійно підготували як випускну роботу. А далі ці плани подають на обласний конкурс".

Навчання відбуваються у Львівському будинку воїна. Туди учасники АТО звертаються по допомогу. Часто приходять сім'ями. У них є бажання щось робити.

"Наша співпраця почалася майже з перших днів створення Будинку, – розповів журналістці "Еспресо.Захід" директор Будинку воїна Олег Височанський. – Як правило, всі, хто звертаються до нас, мають хороші ідеї, але не мають де їх застосувати. Ми надали приміщення, а фонд дав навчання. Цьогоріч до фінансування цієї програми долучилася ще й держава, бо не лише іноземці мають дбати за наших захисників, а й Україна, за яку вони воювали. Це навчання показує, що вести в сучасних умовах бізнес – важка праця. Хлопців навчають фахові викладачі, котрі по-сучасному подають знання".

В осінній сесії проєкту візьмуть участь понад 30 учасників. Навчання триватимуть три місяці, а далі військові дивуватимуть своїми проєктами.

новости партнеров

6 марта, 2021 суббота

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

6 марта, 2021 суббота

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать