live
Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Садовий просить ділянку під новий полігон для сміття, але знову лише на папері


фото: kmh.gov.ua
Чергове листування між Львівською міською та обласною владою про новий полігон для сміття знову вилилося у відкриті звернення та дописи у соцмережах. Далі справа не йде.

Минуло вже майже п’ять років з моменту трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, після якої на ньому заборонено захоронювати тверді побутові відходи. З того часу влада Львова так і не спромоглась знайти місце під новий.

Спочатку Андрій Садовий звинувачував у блокуванні цього питання голову ОДА Олега Синютку, прем’єра та й самого президента. Та з того часу президент змінився, прем’єрів було вже аж два, як і голів обладміністрації. А тепер обрано ще й нового голову обласної ради. Словом, змінились усі, залишився лише мер Львова. Залишилась і проблема, яку він ніяк не годен вирішити.

Назовні виглядає, що у мерії полігон намагаються знайти лише за допомогою листів. Їх пишуть і в міністерство, і главі уряду, і президенту. Пишуть і в обласну раду, і в адміністрацію. Їх вже, за словами міського голови, декілька сотень. А от до конкретики справа не доходить.

Зараз проблема полігону знову виходить на новий виток розвитку. Про це у матеріалі на "Еспресо.Захід".

Отож, 12 січня Андрій Садовий написав нового листа про сприяння у наданні ділянки під полігон ТПВ. Цього разу його адресував голові обласної ради Ірині Гримак.

У ньому міський голова нарікає на те, що мерія ще 16 липня скерувала у Львівську ОДА "пропозиції спільних заходів стосовно вирішення питань, пов'язаних із регіональним полігоном твердих побутових відходів" для Львова та частини території області, проте з того часу в ЛОДА "жодних дій не вчинено".

Ірина Гримак переадресувала листа у профільну комісію з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу Львівської обласної ради. На що її голова, Григорій Козловський, надав відповідь 29 січня.

На початку листа він зазначив, що депутати ЛОР чудово розуміють: Андрій Садовий протягом усіх трьох мерських каденцій не спромігся самотужки вирішити це питання і без їхньої допомоги так не зможе цього зробити. Відтак, на нього чекають на засіданні профільної комісії для "діалогу з депутатами". Зважаючи на складні стосунки мера та голови цієї комісії, можна вже наперед припустити, що розмови не вийде.

Андрій Садовий для розмови на цю тему, зазвичай, використовує лише зручні для нього майданчики. Так у інтерв’ю виданню "Zaxid.net" 5 лютого він розповідає:

"Знаєте, сьогодні треба шукати можливість максимальної консолідації і спільної праці, щоби власне Львів і наш регіон показав цей приклад для України. Я думаю, це всім вигідно".

Читайте також: Чому немає нового сміттєвого полігону для Львова?

Проте далі слів справа знову не йде. Як зазначили у коментарі "Еспресо.Захід" у пресслужбі Львівської обласної ради, члени комісії поки не отримали жодної відповіді у мерії щодо їх зацікавленості у зустрічі з членами комісії та початку діалогу їх щодо згаданого питання.

Не змогли підготувати коментаря про ситуацію з новим полігоном і у пресслужбі ЛМР. Вони зазначили, що ніхто з чиновників не компетентний про це говорити, а відповідь можна отримати лише у Андрія Садового! Таке формулювання лише посилює думку про те, що новий полігон надалі залишається політичним питанням, вирішення якого багато в чому залежить від бажання міського голови Львова.

Більше про ситуацію з перепискою з підлеглими Андрія Садового розповів у коментарі для "Еспресо.Захід" заступник голови Львівської обласної адміністрації Юрій Бучко:

"Крайній лист від ЛМР про ділянку під полігон ми отримували десь два-три тижні тому. Він мало чим відрізнявся від попередніх і так само не містив жодної конкретики: не вказано, яку ділянку потрібно, в якій частині області, які її параметри. А нам, звісно ж, потрібні ці уточнені дані, тому ми й запрошуємо представників ЛМР до діалогу. В мене бачення, що міська рада має чітко представити свою позицію, здійснити презентацію, щоби ми вже точно мали розуміння, про що йдеться. Ми готові допомагати, але для цього потрібно мати цілісне бачення. Адже його треба буде представити громаді, на території якої і буде розміщено цей полігон і переконувати людей. Ми маємо що запропонувати місту, але чекаємо від них адекватної позиції та діалогу".

Читайте також: Початок будівництва сміттєзаводу у Львові знову перенесли

Юрій Бучко також розповів, що окрім Львова, в області готова програма вирішення проблеми ТПВ, яка зараз перебуває на погодженні у профільних міністерствах:

"З 20 сміттєзвалищ плануємо залишити п'ять полігонів. Вже розроблено регіональний план, який проходить погодження у профільних міністерствах, після чого буде затверджений на сесії обласної ради. Далі готуватимемо проектно-кошторисну документацію для деяких звалищ щодо рекультивації, а ще для частини – для реорганізації в сучасний полігон".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

новости партнеров

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

5 марта, 2021 пятница

4 марта, 2021 четверг

3 марта, 2021 среда

2 марта, 2021 вторник

1 марта, 2021 понедельник

28 февраля, 2021 воскресенье

27 февраля, 2021 суббота

26 февраля, 2021 пятница

Спутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризация-Н. Символьная скорость 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введите слово, чтобы начать